Tarnowska Akademia Nauk Stosowanych druga w Rankingu Perspektyw

23.06.2022

Ogromny sukces tarnowskiej uczelni. Akademia Nauk Stosowanych została sklasyfikowana na 2. miejscu w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy w kategorii ‘Najlepsze Publiczne Uczelnie Zawodowe’.

Jak mówi rzecznik prasowy uczelni Piotr Kopa, to wielkie osiągnięcie, zwłaszcza że po kilku latach ponownie udało się znaleźć na podium tego prestiżowego zestawienia.

– Drugie miejsce w Rankingu Perspektyw to oczywiście powód do wielkiej radości i satysfakcji. Cieszymy się nie tylko z drugiego miejsca, ale przede wszystkim z awansu w rankingu, bo przed rokiem i dwa lata temu zajmowaliśmy czwarte miejsce. W tym roku udało się jednak stanąć na podium – zajęliśmy ex aequo miejsce z ANS w Łomży, ustępując jedynie Akademii z Białej Podlaskiej.

Tarnowska uczelnia może się pochwalić wysokimi rezultatami w poszczególnych kategoriach, które wchodzą w skład ogólnej oceny końcowej, przyznawanej przez specjalną kapitułę.

– Dla nas szczególnie ważne i cenne jest to, że nasza uczelnia uzyskała najwyższe w historii noty w kluczowych dla obecnych i przyszłych studentów kategoriach, dotyczących m.in. ekonomicznych losów po zakończeniu nauki oraz oferty dydaktycznej. Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie nie miała sobie równych także w zestawieniu badającym tzw. siłę naukową, w szczególności zaś rozwój kadry własnej i to jest potwierdzenie tego, że obrana przez nas droga jest właściwa, podążamy w dobrym kierunku i z tego należy się cieszyć – dodaje Piotr Kopa.

Przedstawiciele ANS mają nadzieję, że uzyskane dobre wyniki w ogólnopolskim zestawieniu zachęcą młodzież do wyboru uczelni na miejsce swoich studiów. Rekrutacja podstawowa już się rozpoczęła i potrwa do 22 lipca, dodatkowa odbędzie się w dniach 8 sierpnia – 11 września, z kolei uzupełniająca od 19 do 27 września.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2022 to w istocie cztery rankingi odzwierciedlające różne misje pełnione przez polskie uczelnie. Są to: Ranking Uczelni Akademickich, Ranking Uczelni Niepublicznych, Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych oraz Ranking Kierunku Studiów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN