Tarnowska policja apeluje do kierowców o zdrowy rozsądek podczas majówki

27.04.2022

Większa liczba policjantów oraz skrupulatne kontrole prędkości i trzeźwości – tego mogą się spodziewać kierowcy na drogach w regionie podczas weekendu majowego.

Jak mówił w programie Pomagamy i chronimy asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji, w czasie majówki funkcjonariusze częściej będą wyjeżdżać na drogi i pilnować bezpieczeństwa.

– Na pewno musimy się spodziewać policjantów zarówno z prewencji, jak i ruchu drogowego, którzy będą tak jak w okresie świąt wielkanocnych patrolować nasze drogi. Po trzykroć apeluję, zdejmijmy nogę z gazu i uważajmy na przekraczanie prędkości. Ponadto nie wsiadajmy za ‘kółko’ po spożyciu alkoholu. Jeżeli będziemy prowadzić samochód pod wpływem, czy to będzie na zasadzie wykroczenia, czy nie daj Boże przestępstwa, i tak to jest karalne i penalizowane w Kodeksie Wykroczeń, bądź Kodeksie Karnym, dlatego uczulam jeszcze raz – taka jazda jest zakazana i się nam nie opłaca!

Rzecznik prasowy KMP w Tarnowie jednocześnie podkreślał, że w mieście i regionie jest wystarczająco dużo możliwości komunikacyjnych i w takich sytuacjach warto z nich korzystać.

– Tych osób, które świadczą usługi przewozowe jest bardzo dużo i i możemy z nich jak najbardziej korzystać i starajmy się to robić. Majówka będzie sprzyjała spotkaniom. Ma być ciepło, więc pewnie rozpocznie się tzw. sezon grillowy. Spotkamy się na działkach, altankach, czy domach jednorodzinnych – tam, gdzie będziemy mogli spokojnie posiedzieć i porozmawiać. Na pewno się napijemy jakiegoś piwa lub innego, mocniejszego trunku, ale pamiętajmy – nie wsiadajmy za kierownicę, nie wsiadajmy na motory i rowery, bo to tylko i wyłącznie może przynieść nam problemy.

W momencie kontroli policyjnej, powinniśmy zachować spokój i wykonywać polecenia wydawane przez funkcjonariusza. Zgodnie z nowymi przepisami, nie musimy posiadać przy sobie dokumentów uprawniających do korzystania i używania pojazdów, czyli prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, czy polisę OC.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN