Tarnowska Policja ma nowych funkcjonariuszy

23.11.2018

13 nowych funkcjonariuszy przybyło tarnowskiej Policji. Tym samym wszystkie wakaty zostały zapełnione i z grudniowego naboru do małopolskiej Policji najprawdopodobniej nikt już do Tarnowa nie trafi.

Nowy narybek, jak mówią policjanci, na ulicach będzie można zobaczyć dopiero w wakacje. Teraz są na szkoleniach. Będą pracować w Komisariacie Tarnów Centrum, głównie w prewencji.

Ich starsi koledzy mówią o ciężkiej, stresującej pracy, która codziennie styka ich z ludzkimi problemami i tragediami. – Przede wszystkim zajmujemy się interwencjami. Stykamy się z całym wachlarzem ludzkich dramatów, tego wymaga ta służba. – Jesteśmy w domu, gdy nagle coś się dzieje, wracamy do pracy. To jest zmęczenie, stres. Praca z ludźmi jest z reguły stresująca, a tu jeszcze dodatkowo czasami niebezpieczna – komentują policjanci.

Policjanci z ostatniego naboru, którzy zostaną przyjęci 27 grudnia, będą pracować na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Tymczasem po półrocznym proteście mundurowi wywalczyli lepsze warunki pracy, m.in. podwyżki w dwóch transzach w kwocie w sumie ponad 1100 zł, 100% płatne nadgodziny czy prawo do emerytury po 25 latach służby bez wymogu 55 lat życia.

Posłuchaj:
Policjanci
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Klaudia Zwolińska, reprezentantka Polski w kajakarstwie slalomowym
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN