Tarnowska PWSZ zachęca do studiowania filologii romańskiej – trwa dodatkowa rekrutacja

05.09.2019

Jak mówi wykładowca, Agata Kraszewska, studia na filologii romańskiej to nauka, przygoda, a potem pewna praca. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą związać swoją przyszłość z językiem francuskim. Kierunek ten pozwoli poznać m.in. kulturę i historię Francji, jak również wyjechać na stypendium w ramach programu Erasmus+.

Największa tarnowska uczelnia proponuje naukę francuskiego od podstaw lub rozwinięcie jego znajomości.

W dzisiejszym świecie znajomość języka angielskiego to podstawa, ale okazuję się, że nie zawsze wystarczająca – dodaje Agata Kraszewska.

– Na rynku pracy poszukiwane są również osoby władające innym językiem obcym. Nasi studenci już w trakcie praktyk zawodowych, później jako absolwenci podejmują prace w różnych instytucjach administracji krajowej, przedsiębiorstwach, w branży turystycznej, w sektorze usług i z własnego doświadczenia mówią, że studia na filologii romańskiej to dobra inwestycja w przyszłość, to był dobry wybór.

Duża część zajęć odbywa się z native speakerem, co pozwala jeszcze lepiej przyswoić język Napoleona.

To nie jest trudny język. Na początku największy problem sprawia wymowa – mówi Carine Debarges-Dusza, wykładowca języka francuskiego w PWSZ w Tarnowie.

– Najważniejsza jest komunikacja. Jeśli ktoś boi się, że nie zrozumie gramatyki, która jest ważna, to muszę powiedzieć, że najważniejsza na początku jest komunikacja.

Studenci filologii romańskiej uczestniczą w licznych projektach, m.in. zajęciach kulturalnych. Rokrocznie na tarnowskiej PWSZ odbywają się m.in. Dni Frankofonii.

Uczelnia prowadzi obecnie dodatkową rekrutację na ten kierunek. Chętni mogą składać podania do 13 września.

Więcej szczegółów na pwsztar.edu.pl.

Posłuchaj:
Agata Kraszewska
Carine Debarges-Dusza
Wydawca, fot. PWSZ w Tarnowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN