Czy Tarnowski Azyl dla Psów i Kotów zapewnia zwierzętom odpowiednie warunki?

20.02.2020

Pytają o to lokalni społecznicy o obrońcy praw zwierząt.

Temat wraca po tym jak prezes Fundacji Zmieńmy Świat opublikował na profilu FB listę zarzutów pod adresem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, które nadzoruje pracę azylu.

Krzysztof Giemza zarzuca urzędnikom zaniedbywanie swoich obowiązków. Jego zdaniem, czworonogi nie są karmione w niedzielę.

– Jest to nie do przyjęcia, nie do zaakceptowania, świadczy to o czym od dawna mówimy, o braku dobrej organizacji w Tarnowskim Azylu o nierzetelności no i o niewywiązaniu się ze swoich obowiązków – mówi Krzysztof Giemza.

Co na to urzędnicy?

Kierownik azylu, Adrian Starzyk zapewnia, że zwierzętom nie brakuje pokarmu, również i w niedzielę.

– W sobotę na koniec dnia jest ta karma uzupełniana, w takiej ilości żeby ona do poniedziałku do rana jeszcze była w tych miskach w każdym boksie. Nie wyobrażamy sobie, żeby te zwierzęta miały nawet jeden dzień przerwy i żeby te miski były puste bez karmy – mówi  Adrian Starzyk

Krzysztof Giemza zarzuca azylowi, że nie spełnia też odpowiednich norm sanitarnych i nie przetrzymuje chorych zwierząt w odizolowanym pomieszczeniu.

Szef placówki dementuje.

– Oczywiście, no po to powstała izolatka dla kotów, żeby koty, które są w trakcie rekonwalescencji, chore, podejrzane o chorobę tam przebywały. Praktycznie od momentu powstania tej izolatki, cały czas jakieś koty w tej izolatce się znajdują. Jest to oczywiście ogrzewane pomieszczenie, każdy kot jest tam odizolowany od innego kota, które wymagają jakiegoś leczenia czy obserwacji, dlatego są odizolowane. Ze względów, przede wszystkim bezpieczeństwa nie wpuszczamy tam osób postronnych – dodaje Adrian Starzyk.

W minionym roku do azylu trafiło przeszło 410 psów. Blisko 230 zostało adoptowanych, natomiast niespełna 150 oddano właścicielom.

Posłuchaj:
Krzysztof Giemza
Adrian Starzyk
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN