Tarnowski Dworzec PKP z szansą na tytuł Dworca Roku 2019?

30.11.2019

Obiekt został zakwalifikowany do ścisłej dziesiątki w plebiscycie pod takim hasłem. Co o dworcu PKP w Tarnowie sądzą podróżni? – Po remoncie jest ładny, najbardziej podobają mi się podłogi i drewniane elementy, bardzo stary. – Jest piękny – mówią podróżni. 

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Fundację Grupy PKP i Fundację ProKolej.

Zgłoszone placówki muszą spełniać następujące kryteria: ciekawych architektonicznie, funkcjonalny budynek, który spełnia wszelkie wymagania stawiane przez podróżnych.
Wśród finałowej dziesiątki znalazły się m.in. Dworce: Bydgoszcz Główna, Jarocin, Katowice, Kraków Główny, Olsztyn Zachodni, Ruda Śląska Chebzie, Warszawa Centralna, Wodzisław Śląski i Wrocław Główny.

Głosowanie potrwa do 10 grudnia. – To czy dworzec w Tarnowie otrzyma tytuł dworca roku zależy od jury w skład którego wchodzą przedstawiciele mediów, miłośników kolei, środowiska naukowego oraz rzecznik pasażera Urzędu Transportu Kolejowego. Niezależnie od tego trwa plebiscyt internetowy i z 10 dworców kolejowych można wybrać ten który uważamy, że powinien otrzymać nagrodę publiczności. Zwycięży ten, który uzyska największą liczbę głosów – mówi Bartłomiej Saran z fundacji ProKolej.

Wystarczy wejść na stronę www.dworzec-roku.pl i tam kliknąć na odpowiednie zgłoszenie.

Wyniki poznamy już 17 grudnia.

Posłuchaj:
Podróżni
Bartłomiej Saran
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN