Tarnowski Klaster Przemysłowy ma już 20 lat [ZDJĘCIA]

27.09.2019

Miejska spółka świętowała podczas gali w mościckim Dworku Modrzewiowym.

Byli samorządowcy, przedsiębiorcy oraz zaproszeni goście.

W Klastrze działa obecnie blisko 50 firm zatrudniających tarnowian oraz mieszkańców regionu.

Musimy wciąż tworzyć nowe miejsca pracy – mówi Robert Wardzała, prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. – Musimy ściągać nowych inwestorów, ułatwić im inkubowanie i rozwój własnej działalności na terenie miasta lub też w regionie, bo musimy pamiętać, że nasza działalność jest działalnością subregionalną. Mamy właścicieli nie tylko z Tarnowa, ale również współpracujemy z innymi gminami, szukając nawzajem pomocy – dodaje.

– Działania, które podejmował Klaster przez ostatnie lata zaczynają przynosić efekty – mówi Krzysztof Barszczewski z firmy Qube Productions, działającej na terenie Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. – Inkubator przedsiębiorczości jest w całości wypełniony, widzimy ogólną chęć współpracy. To też dobra okazja, by jeszcze lepiej się poznawać. Są wspierane lokalne firmy, ale także większe przedsiębiorstwa – dodaje.

Podczas gali odbyła się także licytacja na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy im. Świętej Kingi w Tarnowie.

Jak mówi Jolanta Knapik-Gacek, przedstawicielka placówki, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu do transportu dzieci niepełnosprawnych. Jego koszt to ponad 100 tysięcy złotych.

– Zajmujemy się przede wszystkim naszymi dziećmi. Walczymy zawsze o nie, o ich dobro. W tym momencie borykamy się z zakupem auta dla osób niepełnosprawnych, ponieważ jest problem dowozów. Samochody są już stare i wysłużone. Liczymy, że ludzie dobrej woli nam pomogą – dodaje.

Wręczono także statuetki dla najlepszych przedsiębiorców TKP.

Zgromadzonym gościom przygrywał zespół Old Metropolitan Band.

Posłuchaj:
Robert Wardzała
Krzysztof Barszczewski
Jolanta Knapik-Gacek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN