Tarnowski MORD apeluje do pieszych i kierowców – nośmy odblaski!

24.11.2020

Jesienne dni są coraz krótsze, w efekcie widoczność na drogach i w ich sąsiedztwie jest coraz słabsza. To bardzo ważne, by piesi, ale też rowerzyści – zwłaszcza poruszający się poza obszarem zabudowanym – byli wyposażeni w elementy odblaskowe.

To nasza coroczna akcja, którą koniecznie chcieliśmy kontynuować, mimo trudnych okoliczności, w których obecnie żyjemy – mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie. – Bardzo zachęcamy osoby do tego, żeby nosiły te odblaski. Szczególnie kierowca, który jedzie samochodem doskonale wie o tym, że osoba która ma na sobie ten odblask jest zdecydowanie lepiej widoczna i przede wszystkim z dużej odległości widzimy tą osobę, więc mamy czas na odpowiednią reakcję.

Jak dodaje dyrektor Paweł Gurgul ważne jest także, aby przygotować samochody do nadchodzącej zimy. W tym czasie ważny jest ich dobry stan techniczny i sprawne oświetlenie.

Od wielu lat MORD dbając o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przekazuje ‘odblaski” przedszkolakom, uczniom i seniorom, wraz z hasłem-apelem: “Bądź widoczny, noś odblaski!”. Także w tym roku odblaski zostały przekazane do szkół i przedszkoli w regionie, które wystąpiły z prośbą o nie.

Posłuchaj:
Paweł Gurgul
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN