Tarnowski MORD wznawia działalność

04.05.2020

Jako pierwszy zostanie otwarty plac manewrowy. Wznowienie egzaminów będzie drugiem etapem.

Przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo zarówno zdających i kursantów, jak i naszych pracowników – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie.

– Planujemy wznowienie egzaminów teoretycznych i praktycznych na wszystkie kategorie. Dodatkowo wznawiamy szkolenia, będą prowadzone tak jak do tej pory dla osób, które chcą zmniejszyć ilość punktów karnych i reedukacyjne dla osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu.

Jak dodaje Paweł Gurgul egzaminy państwowe będą przywracane na nowych zasadach.

– Jeżeli chodzi o egzaminy teoretyczne, to 11 maja wznawiamy na wszystkie kategorie. Jeśli mówimy o praktycznych, to rozpoczniemy kategoriami motocyklowymi, która jest najbezpieczniejsza. Po kilku dniach planujemy wznowienie wyższych kategorii czyli na samochody ciężarowe i autobusy. Natomiast najpóźniej wróci ta najpopularniejsza kategoria czyli B. Najbardziej się obawiamy tej kategorii. Jeżeli chodzi o kategorie motocyklową osoba nie będzie musiała przyjść z własnym kaskiem. Na sali komputerowej gdzie odbywa się egzamin teoretyczny będzie przebywało 5 do 6 osób. Za to będzie tych egzaminów więcej, bo możliwe, że nawet co 45 minut. Oczywiście dezynfekcja rąk, mierzenie temperatury, obowiązek zdawania egzaminu w maseczce i rękawiczkach.

Wszelkie pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej tarnowskiego ośrodka.

Posłuchaj:
Paweł Gurgul
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN