Tarnowski Park Doświadczeń najwcześniej w połowie przyszłego roku

07.10.2020

Przez najbliższe miesiące w kamienicy przy Rynku 4, gdzie ma mieścić się Park Doświadczeń będą trwać prace wykończeniowe. Na miejscu pracują też konserwatorzy, którzy na ścianach odkrywają kolejne osiemnastowieczne polichromie.

Tarnowski Park Doświadczeń ma funkcjonować na kształt warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Park Doświadczeń będzie funkcjonował na trzech kondygnacjach. Znajdą się w nim interaktywne sale, a także pracownie – mówi zastępca prezydenta miasta Tarnowa Agnieszka Kawa. – Pracownie w których będzie można aktywnie odkrywać, badań, eksperymentować. Pierwsze piętro będzie bardziej wystawowe, ale wciąż interaktywne z wieloma eksponatami do obserwacji życia i odkrywania różnych przeróżnych zasad biologiczno-chemiczno-fizycznych.

Jak dodaje wiceprezydent prace przy Tarnowskim Parku Doświadczeń opóźnił COVID-19, a także odkrycie zabytkowych polichromii na ścianach, które cały czas są zabezpieczane.

Tarnowski Park Doświadczeń będzie przeznaczony głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej. W planach jest powiązanie tego miejsca z wybitnymi tarnowskimi naukowcami. Pojawiają się tutaj nazwiska prof. Michała Hellera czy Jana Szczepanika.

Miasto w najbliższym czasie ma uruchomić przetarg na wyposażenie tego miejsca.

Posłuchaj:
Agnieszka Kawa
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN