W tarnowskich służbach po pierwszym etapie rekrutacji, kto do pracy?

03.04.2018

Do tarnowskiej Policji po pierwszym w tym roku naborze przybyło 5 nowych funkcjonariuszy. Dwóch rozpoczęło już pracę w komisariacie Centrum, dwóch w Wojniczu i jeden w Żabnie.

Policjanci mówią o ciężkiej pracy, która codziennie styka ich z ludzkimi problemami i tragediami. – Przede wszystkim podejmujemy interwencje. Stykamy się z całym wachlarzem ludzkich dramatów. – Czasem wrócimy do domu i trzeba z powrotem wracać. – Stres, zmęczenie psychiczne i do tego czasem jest bardzo niebezpiecznie – dodają.

Tarnowska policja ma do zapełnienia jeszcze 21 wakatów. Kolejny narybek z drugiego naboru trafi do małopolskiej Policji 16 kwietnia.

Tymczasem u tarnowskich strażaków o losach trzech spośród 108 kandydatów, którzy przeszli kolejne sprawdziany i ćwiczenia, zdecyduje teraz psycholog. Rekruci przechodzą badania i to opinia psychologiczna ostatecznie zaważy na tym, czy rozpoczną pracę w Straży Pożarnej.

W sumie na ten rok strażacy mają 10 wakatów – mówi Piotr Wójcik, zastępca komendanta PSP w Tarnowie. – Zainteresowani jesteśmy ludźmi, którzy mają wiedzę z zakresu radiologii, więc przydatne są kierunki takie jak: chemia, biologia. Potrzebujemy ratowników – kierowców – dodaje zastępca komendanta.

Dopiero, gdy sprawa pierwszych trzech kandydatów się wyjaśni, zostanie ogłoszony kolejny nabór do Starzy Pożarnej w Tarnowie.

Posłuchaj:
Policjanci
Piotr Wójcik
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN