Tarnowskie Centrum Informacji wśród najlepszych w kraju

07.12.2019

Tarnów był w tym tygodniu stolicą informacji turystycznej. Podczas kończącego się Forum Informacji Turystycznej miasto odwiedzili pracownicy punktów obsługi turystów z całego kraju.

Tarnowskiego Centrum Informacji odebrało certyfikat Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Ma cztery gwiazdki i jest to najwyższa kategoria.

Tarnowski system informacji i sam punkt uznano za najlepsze w Polsce – mówi prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grzegorz Biedroń.

– Tarnów nie jest najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Polsce, wiec uzyskanie takiego wyróżnienia jest niezwykle cenne. Ta wiedza, jaką otrzymuje turysta, jest bardzo kompleksowa, turysta uzyskuje odpowiedzi na wszystkie pytania, problemy, otrzymuje też kompleksowy dostęp do oferty turystycznej. Ta oferta to nie może być tylko punkt, w którym ma się dostęp do jakiejś broszurki czy zdawkowej odpowiedzi. Ta kompleksowość i dobra współpraca z miastem, województwem i Małopolską Organizacją Turystyczną powodują, że ta ranga tego punktu jest tak wysoka.

Jak mówił podczas forum dyrektor departamentu Promocji Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej, Jacek Janowski, Tarnów i region mają najwięcej atrakcji turystycznych w Małopolsce.

Jak dodaje, tarnowski punkt obsługi turystów potrafi zachęcać turystów, by zostali tu dłużej.

– Informacja turystyczna powinna pokazywać doświadczenia, emocje. W tym kontekście informator powinien być do tego przygotowany, by móc nie tylko surowe informacje przekazywać dotyczące noclegu, przemieszczania się, ale powinien umieć tak zachęcić tego turystę, że musi zobaczyć więcej rzeczy, przeżyć więcej fajnych wrażeń, by został tu na dłużej. Sposób obsługiwania turystów, którzy odwiedzają Tarnów, sposób kontaktu z nimi świadczy o dużym standardzie.

Forum Informacji Turystycznej jest organizowane przez Polską Organizację Turystyczną.

Jego celem jest wymiana doświadczeń i współpraca w zakresie wspólnej promocji Polski, wymiana doświadczeń pomiędzy punktami IT w całym kraju.

Przyjeżdżają tu osoby z punktów od Helu, Szczecina po Krynicę. Każdy ma jakieś inne problemy, inne spostrzeżenia i możemy podyskutować o tym, co nas boli, co warto wykorzystać, wymieniamy doświadczenia, a później w przyszłości owocuje to tym, że jeżeli potrzebujemy informacje np. z Koszalina, to wiemy do kogo zadzwonić. Certyfikat, który odebraliśmy, oznacza, że nasza IT jest brana w Polsce za wzór. Cztery gwiazdki oznaczają m.in., że jesteśmy czynni 7 dni w tygodniu, że mamy osoby z trzema językami, że informujemy o atrakcjach w całym regionie – mówił Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Forum Informacji Turystycznej towarzyszyło jubileuszowi 20-lecia Tarnowskiego Centrum Informacji.

Posłuchaj:
Grzegorz Biedroń
Jacek Jankowski
Marcin Pałach
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN