Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości otwarte!

15.09.2020

Przedsiębiorcy z Tarnowa i okolic będą mogli załatwić tu większość spraw urzędowych. W Tarnowskim Centrum Przedsiębiorczości swoje siedziby ma m.in. Tarnowski Klaster Przemysłowy czy Powiatowy Urząd Pracy. Ich przedstawiciele będą do dyspozycji przedsiębiorców szukających porad lub wyjaśnienia obowiązujących przepisów. Będzie można załatwić tam wszystkie formalności.

W budynku znajdują się także biurka dla przedsiębiorców, przy których będą mogli pracować.

Prezydent Tarnowa uważa, że Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości to możliwość na współpracę, poznanie przyszłych partnerów biznesowych oraz możliwość planowania i realizowania przyszłości w wymiarze gospodarczym.

Miejsce, przestrzeń, w którym nie tylko przedsiębiorcy tarnowscy będą mieli możliwość pracy własnej, bo są tutaj biurka, przy których można pracować dla tych, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu w swojej firmie. Tutaj jest ewidencja gospodarcza, w której można zarejestrować nową firmę. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie jak to zrobić to obok będzie doradza z powiatowego urzędu pracy, z ZUSu. Będą też dyżury prawników, ekonomistów, doradców finansowych – mówił prezydent Tarnowa.

Chcemy zdynamizować rynek pracy – mówił Robert Wardzała, prezes zarządu Tarnowskiego Klastera Przemysłowego.

– Mamy tu przedstawiciela ZUSu, który będzie dyżurował. Będzie w dyspozycji przedsiębiorców. Mamy przedstawiciela powiatowego urzędu pracy. Mamy również przedstawiciela Krakowskiego Parku Technologicznego. Mamy zamiar również świadczyć tutaj wsparcie odnośnie funduszy europejskich. Będą do dyspozycji prawnicy, którzy będą tu służyć przedsiębiorcom podczas fazy inkubowania, prowadzenia działalności gospodarczej. Po drugiej stornie kompleksu jest cały wydział rozwoju urzędu miasta. No i oczywiście ma tu też swoje miejsce siedziba Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, gdzie będziemy do dyspozycji.

To miejsce dla każdego przedsiębiorcy – mówi Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta Tarnowa.

– To miejsce, które przygotowaliśmy dla wszystkich przedsiębiorców służyć będzie nie tylko wielkim firmom, ale tez małym przedsiębiorcom. Już wiem, że dziś zostały 4 sprawy pozytywnie załatwione. Już ludzie zaczynają przychodzić, rejestrować i zmieniać swoje zakresy przedsiębiorczości. Z tych dużych planów, które Tarnów ma w najbliższym czasie to jest z pewnością strefa aktywności gospodarczej – mówiła Agnieszka Kawa.

Budynek przy ulicy Wałowej 10 należał kiedyś do Banku PKO. Teraz będzie służył tarnowskim przedsiębiorcom. Aktualnie w Tarnowie działa 12 200 podmiotów gospodarczych.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Robert Wardzała
Agnieszka Kawa
Katarzyna Antosz, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN