Jak tarnowskie szkoły przygotowały się na kumulację roczników? Wracamy do tematu

31.05.2019

Sześć oddziałów dla absolwentów gimnazjów i sześć dla tych, którzy kończą teraz ośmioklasową szkołę podstawową czeka na uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie.

Jak powiedziała RDN dyrektor szkoły Jadwiga Skolmowska – do I LO zostanie przyjętych ok. 400 uczniów. Będzie jednozmianowy system nauki i dwa różne plany lekcji.

Wykorzystamy wszystkie pomieszczenia do nauczania, aby lekcje odbywały się bez zakłóceń – mówi dyrektor placówki.

II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie natomiast przyjmie 10 oddziałów klas pierwszych – 5 klas dla uczniów po gimnazjum i 5 klas dla kończących klasy ósme.

Bierzemy pod uwagę wydłużenie czasu nauki – mówi radiu RDN Halina Pasternak, dyrektor II LO

– Nadal liczymy się z tym, że będzie to skomplikowany rok i dosyć długo ta nauka będzie trwała. Nie mamy dodatkowych sal lekcyjnych, po prostu będziemy musieli wydłużyć naukę. Może w półtorej tak zwanej zmiany się zmieścimy, czyli do godziny 16.30 może uda się nam tak ten podział godzin skonstruować.

II LO przyjmie ponad 100 osób więcej, stąd przygotowano trzy dodatkowe klasy. Dyrektor szkoły przyznaje, że od nowego roku szkolnego będzie w liceum ciasno. Pierwsze klasy w II LO będą liczyć od 32 do nawet 38 uczniów.

Warto zaznaczyć, że o przyjęciu decyduje liczba punktów, ten uczeń, który ma ich więcej, ma największe szanse na dostanie się do danej szkoły średniej.

Posłuchaj:
Halina Pasternak
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN