Tarnowskie uczelnie zdalnie? Są pierwsze decyzje

05.09.2020

Większość uczelni wybrała już sposób prowadzenia zajęć w semestrze zimowym. Przeważająca część z nich zdecydowała się na opcję hybrydową przy zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Taki tryb nauczania wybrał między innymi Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, mający w Tarnowie swój Wydział Teologiczny.

– Ta decyzja w przypadku Tarnowa może się jednak jeszcze zmienić – mówi ks. dr hab. Marek Kluz, dziekan tarnowskiego Wydziału Teologicznego UPJPII.

– Będziemy dyskutować, ale w tej chwili przyszło rozporządzenie Rektora, że wykłady będą prowadzone zdalnie, natomiast ćwiczenia, konwersatoria, seminaria naukowe będą prowadzone w sposób tradycyjny, stacjonarny z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Tarnowska Szkoła Wyższa również wybrała model hybrydowy. Część zajęć, głównie wykłady, realizowane będą na platformie e-learningowej, natomiast zajęcia wymagające bezpośredniego kontaktu z wykładowcą – ćwiczenia, konwersatoria, zajęcia praktyczne – planowane będą z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej i zaleceń Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Kanclerz Wyższej Szkoły Biznesu nie podjął jeszcze decyzji co do sposobu nauczania, jednak, jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wszystkie zajęcia prawdopodobnie będą odbywały się zdalnie.

Natomiast, jak informuje Piotr Kopa, rzecznik tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, uczelnia jest przygotowana na wszystkie trzy warianty nauczania. Najbardziej prawdopodobnym jest jednak model hybrydowy. Oficjalną decyzję podejmie w przyszłym tygodniu specjalnie powołana komisja ds. związanych z funkcjonowaniem uczelni w czasie pandemii

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN