Od teraz więcej wykładów prawnych na uniwersytecie dla seniorów

21.09.2017

Więcej prawa i ekonomii – na to mogą liczyć w nowym roku akademickim słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie. Ponad 300 osób rozpoczęło nowy cykl warsztatów, spotkań i wycieczek. To jeszcze nie koniec chętnych, bo zapisy trwają do połowy listopada. Uniwersytet działa już dwunasty rok. Ponad setka seniorów uczestniczy w nim od samego początku.

Trudno jest zaplanować program, który będzie dla stałych bywalców wciąż atrakcyjny – przyznaje Maria Kanior, prezes UTW. Zapowiada też, że w tym roku będzie więcej wykładów właśnie związanych z prawem.
Seniorzy najchętniej zapisują się na wycieczki turystyczne, lubią też spotkania w operze czy wyjazdy do źródeł termalnych. – Mamy wolny czas więc chcemy jeszcze czegoś dowiedzieć się, wiele ciekawych rzeczy się dzieje, można spotkać się z przyjaciółmi i pogłębić swoją wiedzę – mówią.

Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie odbyła się w auli uczelni. Wykład inauguracyjny wygłosił sędzia Tomasz Kozioł z Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Posłuchaj:
Maria Kanior
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN