To będzie mroźna noc i poranek

23.01.2022

Nachodząca noc i poranek mogą być naprawdę mroźne. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu informuje, że temperatura może spaść miejscami do -20 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia obejmuje nie tylko powiat nowosądecki, ale też limanowski, gorlicki i nowotarski. Termometry pokażą średnio od – 15 do – 20 kresek, a najzimniej może być w rejonach podgórskich.

Temperatura ma zacząć szybko spadać po godz. 20.00, przy czym duży mróz może utrzymywać się w poniedziałek, jeszcze około godziny 9.00.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do odpowiednich służb o podjęcie wszelkich działań, które mogą zminimalizować związane z niskimi temperaturami zagrożenie dla ludności.

My również apelujemy o rozsądek i ograniczenie wychodzenia z domu, jeśli nie istnieje taka konieczność, przede wszystkim pod wpływem alkoholu. Bądźmy też wyczuleni na osoby bezdomne, oraz na zwierzęta domowe. Kierowcy powinni zabezpieczyć swoje samochody. W razie konieczność zawsze należy zawiadomić policję, lub odpowiednie służby ratunkowe.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN