To jednak morderstwo

08.11.2017

Rzecznik krakowskiej Policji potwierdza, że to było morderstwo. Mowa o kobiecie, której ciało kilka dni temu znaleziono w rowie melioracyjnym w podtarnowskiej Brzozówce.

31-letni mieszkaniec Brzozówki przyznał się do zabójstwa.

Kobietę poszukiwano niemal od miesiąca. Mieszkańcy okolicy, którzy ją znali od początku twierdzili, że nie znalazła się tam sama. – Przypuszczamy, że albo leżała od samego początku, albo ją ktoś potem podrzucił. Za mało jest tam wody żeby się tak wcisnąć. Na pewno sama się tam nie znalazła. Gdyby sama się tam znalazła, to nie byłaby w mostku schowana – mówili naszej reporterce sąsiedzi kobiety.

Początkowo tarnowska Policja wykluczyła udział osób trzecich. Wyniki sekcji zwłok i zeznania 4 mężczyzn świadczą o czymś innym. Kobieta została wcześniej pobita. Jak powiedział nam rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Sebastian Gleń, najprawdopodobniej ciało zostało przemieszczone.

Stwierdzono obrażenia, które spowodowały śmierć. Podejrzany przyznał się, opisał przebieg zabójstwa. Zatrzymano także trzech mężczyzn, którzy mogą mieć z tym związek. Dzisiaj przeprowadzona została wizja lokalna na miejscu odnalezienia zwłok, podczas której podejrzany wyjaśniał przebieg. Mogło dojść do przemieszczenia, później porzucił zwłoki – informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Rodzina 32-letniej kobiety zgłosiła zaginięcie 23 października. Ostatnio widziano ją 11 października. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i jest w areszcie. Pozostałe zatrzymane osoby prawdopodobnie zostaną zwolnione i będą mieć status świadków.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Sebastian Gleń
Dorota Kunc, Jadwiga Kozioł
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN