To już oficjalne. Europejski Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju! [ZDJĘCIA]

11.06.2021

To będzie wielkie święto sportu w Krynicy-Zdroju. Od 3 do 5 września profesjonaliści i amatorzy będą rywalizować w Europejskim Festiwalu Biegowym. Będą krótkie biegi dla najmłodszych oraz koronny dystans 100 km.

W piątek (11.06) marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, dyrektor Departamentu Sportu i Igrzysk Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Sylwia Czeremuga oraz Sławomir Konopka prezes Fundacji Na ratunek podpisali w krynickiej Pijalni Głównej umowę na organizację tej imprezy.

Marszałek Witold Kozłowski podkreśla, że to współpraca długofalowa. – Jest to umowa nie tylko na tegoroczny festiwal, ale również na kolejne edycje.

Najlepszych biegaczy mają przyciągnąć do Krynicy-Zdroju między innymi atrakcyjne nagrody. Zwycięzca i zwyciężczyni biegu na 100 km otrzymają po 100 tysięcy złotych. – Dzięki temu ściągamy elitę zawodników, którzy zagwarantują wysoki poziom tego wydarzenia. Łączna pula nagród to 300 tysięcy złotych w gotówce i kilkanaście tysięcy w nagrodach rzeczowych. To wzmacnia rangę wydarzenia – mówi Sławomir Konopka, prezes Fundacji Na Ratunek, która jest operatorem Europejskiego Festiwalu Biegowego.

Biegacz długodystansowy Marcin Świerc uważa, że tak wysoka nagroda główna za zwycięstwo w głównym biegu, jest niespotykana w skali Europy. – Nie będzie trudno zachęcić biegaczy do walki o wygraną, a ja sam zaproszę kolegów z Europy i ze Stanów Zjednoczonych.

Nie będzie to impreza tylko dla profesjonalistów. – Wystartować mogą amatorzy, którzy zaczynają lub są już bardziej zaawansowani. Będą też warunki do rywalizacji na najwyższym, światowym poziomie – podkreśla Sławomir Konopka.

Podczas Europejskiego Festiwalu Biegowego będziemy mieli biegi na dystansach od 10 do 100 km, ale także na krótszych dystansach, dla dzieci.

Dodajmy, że partnerem imprezy oprócz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego jest też miasto Krynica-Zdrój oraz Uzdrowisko Krynica-Zdrój- Żegiestów.

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Sławomir Konopka
Sławomir Konopka
Marcin Świerc
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN