To już pewne. Nowy Sącz będzie miał stadion piłkarski na ponad 8 tysięcy krzesełek

25.03.2022

Nowy Sącz zbuduje stadion na ponad 8 tysięcy krzesełek. Prezydent Ludomir Handzel podpisał aneks do umowy z firmą budującą obiekt. Wcześniejsze założenia mówiły o trybunach na niecałe 5 tysięcy miejsc siedzących.

Teraz już wiemy, że Nowy Sącz zbuduje stadion z 4 trybunami na 8111 krzesełek, w zamkniętej bryle. Będzie to kosztowało dodatkowo około 25 milionów złotych, co oznacza, że stadion będzie kosztował około 75 milionów złotych. Budowa jest finansowana z kredytu.

Poszerzenie prac nie zmienia terminu zakończenia budowy. To czerwiec 2023 roku – mówił Ludomir Handzel.

Prezydent Nowego Sącza przy okazji podpisania aneksu zaznaczył, że nie jest zadowolony z tempa prowadzenia prac. – Wiem, że jakość robót będzie wysoka, ale można ten stadion skończyć przed terminem. Myślę, że będziemy uzgadniać odpowiedni harmonogram, by maksymalnie skrócić czas prac. Będę to tempo osobiście nadzorował – dodał Handzel.

Sam jestem niezadowolony z tempa prac, ale myślę, że od 1 kwietnia ruszymy z pełnym impetem i postaramy się przed terminem skończyć budowę stadionu – skomentował Jan Kos, prezes firmy wykonującej prace budowlane przy ul. Kilińskiego 47.

Posłuchaj:
Relacja
Krzysztof Niedzielan, fot. wizualizacja, archiwum Urzędu Miasta Nowego Sącza
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN