To miejsce ważne dla wielu pokoleń tarnowian. Pałac Młodzieży ma już 70 lat

19.11.2021

Koncerty, pokazy sportowe, występy artystyczne – na scenie łącznie ponad 250 dzieci i młodzieży – tak zapowiada się jubileuszowe święto Pałacu Młodzieży z okazji 70-lecia placówki. Koncert już dzisiaj (19.11) o 17.30 w hali widowiskowo-sportowej na Gumniskach.

Jak mówi dyrektor Pałacu Jerzy Kosiba, podczas wydarzenia organizatorzy chcą pokazać to, z czego są najbardziej dumni – swoich wychowanków.

– Będą występowali wokaliści z których od lat Pałac słynie. Ostatnie sukcesy w różnych telewizyjnych programach czy turniejach to właśnie efekt pracy naszej pracowni wokalnej. Będą też pokazy taneczne. Będzie wystawa plastyczna oraz pokazy sportowe. Zaprezentuje się z bardzo ciekawym show sekcja wspinaczki i sekcja judo. Jedna z naszych drużyn w piłce ręcznej zdobyła v-ce mistrzostwo Polski, wręczymy im okolicznościowe prezenty i koszulki. Będzie się działo na scenie.

Jak dodaje dyrektor Kosiba, Pałac Młodzieży na przestrzeni lat stal się miejscem, do którego chętnie uczęszczali tarnowianie.

– Rozmawiam w różnych miejscach i instytucjach i zawsze znajduje taką osobę, która mówi, że chodziła do Pałacu Młodzieży. Wymieniamy wtedy nazwiska nauczycieli, którzy w tym czasie uczyli. Jest to instytucja, w której udział brało mnóstwo osób związanych obecnie i w przeszłości z władzami miasta, z różnymi firmami. Masa osób, które wyszły z Pałacu zrobiły kariery nie tylko na poziomie regionalnym, ale również na poziomie międzynarodowym.

Na przestrzeni 70 lat funkcjonowania Pałacu Młodzieży udział w zajęciach wzięło 120 tys. dzieci i młodzieży. Dodając do tego imprezy okolicznościowe placówka wylicza, że odwiedziło ją ponad pół miliona osób.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN