To nie koniec problemów z wodą w gminie Kamienica

11.02.2021

Najpierw brak wody dla osiedli Majery, Wójciaki i Dworek, później w Dolnej Kamienicy, a dziś również na tym osiedlu od strony lokalnej masarni. Problemy w gminnym wodociągu w Kamienicy trwają. To już trzecia w ciągu tygodnia.

Nastąpił wyciek na rurociągu, którego szukamy, ale warunki atmosferyczne utrudniają nam akcję – mówi Justyna Palki, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej.

– Wyciek wody jest jednym z problemów, natomiast większym problemem jest niski stan wody w ujęciu, spowodowany po prostu mniejszym poborem. Mam mniejszą wydajność niż miało na początku. Obniżył się poziom wód gruntowych, które zasilały ujęcie i przez to mniej pobieramy wody ze studni zasilającej ujęcie niż pobierano wcześniej.

Jak dodaje Justyna Palki przyczyna awarii tkwi więc w przyrodzie, bo efektem obniżania wód gruntowych są na przykład lato z mniejszą sumą opadów.

Obecne niedogodności potrwają przynajmniej piątku do 9.00 rano. Jeśli usterka nie zostanie namierzone, aby jej szukać Zakład Gospodarki Komunalnej będzie musiał nadal etapami odłączać wodę.

Posłuchaj:
Justyna Palki
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN