Toaleta w parku za ćwierć miliona. Co sądzą o tym tarnowianie?

20.10.2021

W tej cenie można kupić małe mieszkanie w Tarnowie – w Parku Piaskówka ma powstać nowoczesna toaleta, która ma kosztować miasto 250 tys. zł.

Mieszkańcy Tarnowa, z którymi rozmawiał reporter RDN zgodnie twierdzą, że toaleta jest potrzebna w parku, choć szokuje ich cena.

– Powiem szczerze, przydałaby się, ale czy za takie pieniądze to mam wątpliwości. – Toaleta jest na pewno potrzebna – to cudów nie ma. Natomiast nie znam się na kosztach więc nie wiem czy to jest dużo czy mało. – Dużo ludzi tutaj przychodzi i mogliby skorzystać z tego więc uważam, że dobry pomysł. – Jeżeli chodzi o toaletę to na pewno by się na Piaskówce przydała. Teraz ceny rosną strasznie więc nie wiem czy to tak dużo. Pytanie jak to długo będzie trwało, bo znając inwestycje w Tarnowie to jak będzie miesiąc budowania to się skończy na roku.

Toaleta ma być podobna do tej, która stanęła przy ul. Brodzińskiego.

– Ma być unowocześniona i w pełni zelektryfikowana – mówi Marta Tarnowska z biura prasowego Urzędu Miasta Tarnowa.

– W Parku ‘Piaskówka” staną toalety, o które wnioskowała rada osiedla. Toaleta kontenerowa będzie podzielona na trzy części. Damską, męską i dla osób niepełnosprawnych. Oprócz kosztów zakupu toalet dojdą koszty związane z wyłożeniem otoczenia kostką brukową oraz połączenia kanalizacji, wody i elektryczności.

Toaleta ma stanąć w północnej części parku, nieopodal stawu. Powinna być gotowa pod koniec roku, choć jak zakłada magistrat prace mogą się przeciągnąć.

Posłuchaj:
Tarnowianie
Marta Tarnowska
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN