Tomasz Banek: Gmina Wietrzychowice stawia na inwestycje drogowe i kanalizacyjne

21.10.2021

Poszerzenie sieci kanalizacyjnej, poprawa infrastruktury drogowej czy budowa kolejnych ścieżek rowerowych – to jedne z najważniejszych inwestycji realizowane na terenie gminy Wietrzychowice.

Wójt Tomasz Banek, który był gościem porannego programu Słowo za Słowo zwracał uwagę, że takich inwestycji potrzebują mieszkańcy.

W Jadownikach Mokrych na ok. 80 przyłączy kanalizacyjnych podpisano ponad 70 umów, a kolejni mieszkańcy chcieliby przyłączyć się do sieci.

– Teraz złożyliśmy wniosek na dalszą część kanalizacji Jadownik Mokrych. Po skanalizowaniu tej miejscowości, potem prace będą w innych częściach gminy. Zależy mi na skanalizowaniu całej gminy, tym bardziej, że są szanse na pozyskiwanie środków.

Jak dodaje wójt Wietrzychowic, w ciągu dwóch najbliższych lat ma powstać ok. 50 asfaltowych dróg dojazdowych do mieszkańców.

W przyszłym tygodniu ma ruszyć budowa chodnika przy drodze powiatowej w Sikorzycach.

Kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami.

– Będzie sygnalizacja świetlna, która pozwoli bezpiecznie pracować na tym odcinku drogi w centrum Sikorzyc, a także stworzyć bezpieczeństwo ruchu. W ciągu miesiąca zamkniemy całą inwestycję, jeśli pozwoli pogoda.

Budowa ok. 300 metrów chodnika przy drodze powiatowej w Sikorzycach będzie kosztować ok. 400 tys. zł.

Gmina Wietrzychowice otrzymała 63 – procentowe dofinansowanie na budowę i wyznaczenie szlaków rowerowych wraz z nowymi obiektami rekreacyjnymi.

Te inwestycje będą realizowane w miejscowościach: Miechowice Małe, Demblin, Pałuszyce, Nowopole i Wola Rogowska.

Posłuchaj:
Tomasz Banek
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN