Tomasz Olszówka rezygnuje z mandatu w Radzie Miasta

02.06.2020

Przewodniczący Inicjatywy Miejskiej Nasze Miasto Tarnów ogłosił swoją decyzję we wtorek w mediach społecznościowych.

Z dniem 4 czerwca 2020 r. rezygnuję z mandatu radnego. Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z rady, urzędu, instytucji miejskich, rad osiedli i mediów za półtora roku intensywnej współpracy. Przede wszystkim kieruję podziękowania do mieszkańców Tarnowa – tych znajomych i tych nieznajomych – za wszystkie inspiracje, pomysły oraz wyrazy sympatii, którą nieustannie odczuwam i odwzajemniam. Dziękuję ponadto za głosy krytyczne i konstruktywną recenzję moich dokonań. Wypełniając zaszczytną funkcję radnego kierowałem się w działaniu swoimi ideami oraz treścią roty ślubowania, którą złożyłem obejmując mandat – czytamy w oświadczeniu.

Radny podkreślił również, że odejście z Rady Miasta nie oznacza zakończenia działalności na rzecz Tarnowa.

– Chcę jasno podkreślić: nie rezygnuję z walki o lepszy Tarnów, zmieniam jedynie formułę. Ta dotychczasowa okazała się dla mnie – zwłaszcza w ostatnim okresie – gorsetem zbyt ciasnym, w którym nie czułem się wystarczająco swobodnie. Będę działać nadal, ale już jako wolny od polityki człowiek.

Próbowaliśmy zapytać Tomasz Olszówkę o powód jego decyzji, jednak radny nie chce udzielać więcej informacji i zaznacza, że jego komentarz ogranicza się do oświadczenia zamieszczonego w mediach społecznościowych.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN