Trąba powietrzna przeszła nad Sądecczyzną, zerwane drzewa i uszkodzone dachy [WIDEO]

24.06.2021

Trąba powietrzna przeszła w czwartek (24.06) po południu w Librantowej i Koniuszowej (powiat nowosądecki) – informuje Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu. Zerwane i zniszczone zostały dachy w domach i budynkach gospodarczych.

Gwałtowne burze z gradem w regionie sądeckim przyniosły zniszczenia. – W rejonie przejścia trąby powietrznej (pow. nowosądecki) uszkodzonych zostało w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. 1 osoba została ranna. Jestem po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim. Będzie natychmiastowe rządowe wsparcie dla mieszkańców miejscowości poszkodowanych przez trąbę powietrzną – poinformował na Twitterze Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Zniszczenia są też w Nowym Sączu. Między innymi na ulicy Ducha Świętego drzewo spadło na zaparkowany samochód oraz na jezdnię. Z relacji strażaków wynika też, że na ulicy Witosa w Nowym Sączu padało tak gwałtownie, że jezdnia przypominała rzekę.

Drzewo spadło też na ulicę Piotra Skargi w Nowym Sączu.

Region gorlicki: Zerwane dachówki w Jankowej, a w Siedliskach piorun uderzył w dom. Spaliły się urządzenia elektryczne, ale nie było pożaru (stan na godzinę 19.00)

Region limanowski: 6 podtopień, uszkodzone dachy w Ujanowicach i w Kobyłczynie (stan na godzinę 19.00).

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN