Tragedia na drodze

19.03.2019

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku w Łęgu Tarnowskim. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na ulicy Witosa.

Jak relacjonują policjanci, 74-letnia kobieta wyszła nagle zza busa. W tym samym czasie nadjeżdżający z przeciwnego pasa chevrolet potrącił ją, a kobieta zmarła na miejscu.

Jak tłumaczy Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji, mimo reanimacji, nie dało się jej uratować.

Kierowca chevroleta jest w stałym kontakcie z Policją – dodaje Paweł Klimek.

– Kierowcy cały czas z nami współpracuje. Policjanci są od tego, żeby zebrać całość materiału dowodowego, czyli przede wszystkim przesłuchanie świadków i uczestników tego zdarzenia. Dopiero później będzie można podjąć jakąkolwiek decyzję odnośnie sprawstwa tego wypadku.

Mieszkańcy Łęgu w rozmowie z reporterem RDN podkreślają, że w tym miejscu o wypadek nietrudno. Droga nie ma chodnika, a kierowcy jeżdżą zbyt szybko.

– To są kierowcy, którzy szybko jeżdżą. – Nie ma chodnika w tym miejscu. – Jeżdżę tamtędy do pracy to widzę, że jest bardzo niebezpiecznie. – Trzeba w tym miejscu uważać.

Służby badają przyczynę zdarzenia oraz kto jest jego sprawcą. Na te informacje będziemy musieli poczekać nawet kilka tygodni.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN