Tragedia przy pracy. Nie żyje 39-letni obywatel Ukrainy

13.04.2021

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w poniedziałek w Bruśniku (gm. Ciężkowice) w trakcie prac przy wymianie słupów energetycznych.

– Podczas wykonywania prac jeden z pracowników znalazł się w rowie. Drugi pracownik w tym czasie wykonywał odwiert. Zanim operator koparki się zorientował, okazało się, że mężczyzna znajduje się w rejonie prac wiertła. Na miejsce przyjechali oczywiście ratownicy medyczni, ale okazało się, że mężczyzny niestety nie udało się uratować. Jest to 39-letni mieszkaniec Nowego Sącza, obywatel Ukrainy, który pracował w jednej z firm wykonujących tam prace przy linii energetycznej – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Ciało 39-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Na miejscu obecni byli także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, którzy będą sprawdzać, czy nie doszło do uchybień w organizacji pracy.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci oraz art. 220 kodeksu karnego dotyczącego narażenia życia albo zdrowia pracownika. Prowadzi je komisariat policji w Tuchowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Posłuchaj:
asp. sztab. Paweł Klimek
Anna Szczepanek, fot. poglądowe /Pixabay
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN