Tragiczny wypadek w Mostkach. Nie żyje Jan Magiera, uczestnik igrzysk olimpijskich

10.02.2022

Nie żyje Jan Magiera – kolarz i olimpijczyk mieszkający w Mostkach w gminie Stary Sącz. 83-latek zmarł w wyniku wypadku podczas prac przy domu. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich, a prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

– Policja w Starym Sączu dostała zgłoszenie w środę (9.02) po 13.00 o zwłokach mężczyzny ujawnionych na jednej z posesji na terenie gminy Stary Sącz. Na miejscu działała policja wraz z prokuratorem i wstępnie wykluczono, by do śmierci przyczyniły się inne osoby. Decyzją prokuratora ciało 83-letniego mieszkańca Sądecczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – powiedziała radiu RDN Nowy Sącz Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Zmarłego wspomina zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

– Jan Magiera był niesamowitym człowiekiem – pogodnym, skromnym i aktywnym. Przychodził do urzędu, dzielił się swoimi przemyśleniami. Był niesamowitym kolarzem, który rozsławiał Stary Sącz nie tylko w Polsce, ale także na świecie – podkreślił.

Jan Magiera reprezentował Polskę w kolarstwie podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 roku oraz 3 lata później w Meksyku. Startował też w mistrzostwach świata i zajmował trzecie miejsce w Wyścigu Pokoju. Wybitny kolarz w 2021 został wyróżniony Honorową Odznaką Starego Sącza.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN