Tragiczny weekend na drogach regionu

23.10.2017

W Żabnie w wyniku zderzenia dwóch samochodów zginął 57-letni mężczyzna. Natomiast na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Zakliczyna pijany kierowca samochodu osobowego śmiertelnie potrącił 68-letniego rowerzystę.

Do tragicznego wypadku w Żabnie (na ul. Tarnowskiej) doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek około godz. 2.00. Na jednym z łuków drogi prowadzącej do centrum miasta doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Kierowca Forda Transit, 21-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, zderzył się z samochodem Peugeot, którego kierowcą był 57-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. Jeden z pojazdów z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął kierowca peugeota. 21-latek był trzeźwy. Warunki do podróżowania były trudne. Padał deszcz, droga była śliska.

Policja wyjaśnia także okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Zakliczyna. Niespełna 40-letni kierowca z powiatu tarnowskiego, prowadząc samochód osobowy Volvo uderzył w rowerzystę. 68-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego zmarł na miejscu. Kierujący samochodem osobowym podczas badania trzeźwości w wydmuchiwanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN