W trakcie jednego przejazdu popełnił aż 20 wykroczeń [WIDEO]

30.09.2020

39-letni motocyklista w godzinach szczytu uciekał przed policją. Patrol grupy SPEED zauważył go na alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu, gdy trąbił na jadące zgodnie z przepisami samochody, wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych, po czym przyspieszył do ponad 130 km/h, mimo znaku zakazującego poruszanie się z prędkością powyżej 60 km/h.

– W rejonie marketu na ulicy Łukasińskiego motocyklista wyprzedzał inny pojazd na zakręcie, na podwójnej linii ciągłej. Mężczyzna nie reagował na wyraźne sygnał policji do zatrzymania się, za to gwałtownie przyspieszył, omijając stojące przed sygnalizatorem pojazdy – informuje w komunikacie policja.

W trakcie ucieczki przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, a w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Grunwaldzkiej, na widok jadącego z naprzeciwka radiowozu, mężczyzna zaczął gwałtowanie hamować i w efekcie stracił panowanie nad motocyklem. Ten sunął się po jezdni i uderzył w policyjny pojazd.

Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, a uciekał bo bał się kary za jazdę bez uprawnień. Teraz mężczyzna odpowie jednak za 20 wykroczeń, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Posłuchaj:
Maria Mółka, foto, wideo: Sądecka Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN