Trudne warunki na drogach

25.01.2021

Od rana w regionie intensywne opady śniegu uprzykrzają życie kierowców. Służby apelują o bezpieczną jazdę i zachowanie odpowiednich odległości między pojazdami. To kluczowe przy śliskiej nawierzchni.

Pamiętajcie też o łańcuchach

– Na podjazdach, tam gdzie są znaki nakazu, radzimy stosować łańcuchy przeciwpoślizgowe. Te wszystkie wzniesienia są oznaczone i te znaki w tym momencie powinny być realnie przestrzegane przez kierowców – mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Po drogach powiatu nowosądeckiego jeździ ponad 30 pługów i piaskarek.

Newralgicznym punktem może być dziś m.in. Krzyżówka, Cieniawa, podjazd na Wysokie, ale też inne znaczące wzniesienia i górki w regionie.

Sytuacja jest opanowana, ale na drogach cały czas jest błoto pośniegowe – mówi RDN dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej Marek Urbański.

W trasie są wszyscy wykonawcy – w sumie 18 pługów, ale mimo wszystko miejscowo mogą występować utrudnienia w płynnej jeździe.

– Najgorsze są odcinki dróg przede wszystkim Limanowa-Kamienica, Chyszówki – Jurków czy Limanowa – Siekierczyna. To są najwyższe partie terenu naszego powiatu limanowskiego i można spodziewać się tu utrudnień szczególnie na wzniesieniach.

Auta ciężarowe na dużych wzniesieniach, w oznaczonych miejscach powinny założyć łańcuchy.

Jeśli w waszej okolicy są utrudnienia na drogach możecie zgłosić to dzięki całodobowej linii Powiatowego Zarządu Dróg.

Posłuchaj:
Adam Czerwiński
Marek Urbański
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN