Trwa budowa kanalizacji w Łużnej [WIDEO]

23.06.2021

Prawie 700 osób będzie mogło korzystać z kanalizacji w Łużnej – informował w porannej rozmowie RDN, wójt Mariusz Tarsa. W centrum tej miejscowości trwa właśnie budowa sieci, o którą mieszkańcy ubiegali się od wielu lat. Za prawie 5,5 miliona złotych ma zostać wybudowanych 12 kilometrów kanalizacji, ale też oczyszczalnia ścieków. Jak zaznaczył gość RDN Nowy Sącz, to dopiero początek inwestycji.

– W każdym z sołectw tego typu inwestycje są lub będą w najbliższym czasie realizowane. W Mszance mamy kanalizację w zasadzie przeciągniętą przez centrum wsi, Wola Łużańska wkrótce też ruszy, bo mamy dokumentacje, a być może w tym roku pojawią się też pieniądze, po które sięgniemy, Szalowa z gotową dokumentacją również czeka na tego typu inwestycje. I jeszcze zostaje Łużna, gdzie od tego centrum realizować będziemy mogli kolejne etapy – wymienia wójt.

Gmina planuje też budowę wodociągu. W tym roku ma rozpocząć się prace związane z budową takiej sieci w sołectwie Mszanka. Te inwestycje będą musiały być jednak rozłożone na kilka najbliższych lat.

Dodatkowo samorząd kopie studnie głębinowe. Na razie gmina Łużna może czerpać wodę z wodociągów gminy Gorlice.

Posłuchaj:
Mariusz Tarsa
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN