Trwa dodatkowy nabór do Rady Sportu Miasta Tarnowa

21.10.2021

Prezydent miasta Tarnowa ogłosił nabór na jedno wolne miejsce do Rady Sportu Miasta Tarnowa. Członkostwo w radzie pozwala pomagać w decyzyjności w kwestiach tarnowskiego sportu i rekreacji.

Rada Sportu nie jest obligatoryjna i ma prawo bytu jeśli życzy sobie tego włodarz miasta czy gminy. W Tarnowie działa od 2005 roku – mówi Marek Baran z Wydziału Sportu Miasta Tarnowa.

– Rada zgodnie z ustawą o sporcie jest ciałem doradczym i opiniodawczym dla organu wykonawczego. W tym przypadku prezydenta miasta Tarnowa. Członkowie wykonują swoje funkcje społecznie. Rada ma prawo opiniować w szczególności projekty strategii rozwoju gminy i miasta Tarnowa w zakresie kultury fizycznej, projekty budżetów, projekty uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej. Nie ma tutaj bezpośredniego przełożenia na dysponowanie środków. Rada nie jest dysponentem środków.

Kandydatami na brakujące miejsce w radzie mogą zostać wyłącznie osoby pełniące funkcje statutowe we władzach klubów oraz trenerzy lub instruktorzy – szczególnie działający w zakresie piłki nożnej i futsalu.

W obecnej kadencji w radzie jest 19 miejsc, jedno pozostaje do obsadzenia. Kandydatury można zgłaszać do 10 listopada.

Posłuchaj:
Marek Baran
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN