Trwa liczenie głosów w wyborach samorządowych – mamy wyniki nieoficjalne

22.10.2018

Nieoficjalnie w Tarnowie: 43,4% poparcia – Roman Ciepiela, 32,6% – Kazimierz Koprowski, 17% – Tomasz Olszówka. Będzie więc druga tura wyborów prezydenckich w Tarnowie. Dogrywka – 4 listopada. Prawdopodobny układ w Radzie Miasta Tarnowa: 10 mandatów dla PiS, 10 dla Koalicji Obywatelskiej i 5 dla Naszego Miasta Tarnów. 

Wyjątkowo długo trwa w tym roku liczenie głosów, do miejskiej komisji wpłynęło dopiero około połowy wyników z komisji obwodowych. Samo liczenie głosów rozpoczęło się około godziny 23.00.

Tarnowska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego do godziny 6.00 nie otrzymała żadnego protokołu głosowania z gminnych komisji z terenu powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego czy tarnowskiego. Jako pierwsi kilka minut przed godziną 7.30 pojawili się przedstawiciele gminnej komisji z Gromnika.

Z nieoficjalnych wyników wiadomo, że w gminach, gdzie obecni włodarze nie mieli kontrkandydatów, otrzymali oni poparcie mieszkańców. W Skrzyszowie Marcin Kiwior otrzymał blisko 90% poparcia, w Gromniku podobnie Bogdan Stasz. Blisko 80% poparcie przypadło dotychczasowemu burmistrzowi Zakliczyna Dawidowi Chrobakowi. W Gminie Tarnów z Bartoszem Łaśko wygrał Grzegorz Kozioł (65%).

Nadal władzę w gminie Szerzyny będzie sprawował Grzegorz Gotfryd, który otrzymał około 55% poparcia, a jego kontrkandydat z PiS Michał Mitoraj – 45%. Zmiana na stanowisku burmistrza Ryglic, gdzie Bernarda Karasiewicza zastąpi Paweł Augustyn. Nieoficjalnie wiadomo, że otrzymał on o blisko 1000 głosów więcej. Także w Lisiej Górze, przewagą tysiąca głosów, wybory samorządowe wygrał obecny wójt, Arkadiusz Mikuła.

W Wojniczu o wyborze burmistrza zadecydują mieszkańcy 4 listopada. Obecnie sprawujący władze Tadeusz Bąk uzyskał blisko 49 % głosów i w drugiej turze zmierzy się ze Stanisławem Plichtą.

Nieoficjalnie w gminie Rzepiennik Strzyżewski kolejną kadencję władzę będzie sprawował Marek Karaś. Pokonał on kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego Andrzeja Jarochę.

O fotel burmistrza Żabna powalczą Marta Herduś i Anna Skalak.

Wierzchosławice czeka dogrywka: Andrzej Mróz kontra dotychczasowy wójt Zbigniew Drąg.

W Radłowie przez kolejne pięć lat burmistrzem będzie Zbigniew Mączka, który wyprzedził kandydata PiS Romana Nowaka. W pierwszej rundzie rozstrzygnęły się losy włodarza Wietrzychowic. Tam dotychczasowy wójt Tomasz Banek pokonał w pierwszej turze Grzegorza Dudę oraz Józefa Kapłona.

Nieoficjalnie wiadomo, że w gminie Pleśna nadal władzę sprawował będzie Józef Knapik. Uzyskał on blisko 77% poparcia mieszkańców, wyprzedzając rywala z Koalicji Obywatelskiej – Leszka Nowickiego. Według wstępnych obliczeń, w Radzie Gminy zasiądzie 11 jego radnych.

Nadal trwa liczenie głosów w gminie Tuchów – nieoficjalnie wiadomo, że pierwszą turę wygrała Magdalena Marszałek, a drugie miejsce zajął Maciej Sajdak. Trzecie miejsce przypadło Józefowi Wzorkowi.

W Dąbrowie Tarnowskiej wygrał w pierwszej turze dotychczasowy burmistrz Krzysztof Kaczmarski, który według nieoficjalnych wyników otrzymał 54% poparcia i wyprzedził kandydata PiS Pawła Mikosia oraz Marka Minorczyka.

W powiecie dąbrowskim blisko 60% poparcia wyborców trafiło do dotychczasowego wójta Olesna Witolda Morawca. Tak samo w gminie Bolesław przez najbliższe pięć lat wójtem będzie Kazimierz Olearczyk, który w tych wyborach nie miał kontrkandydata.W Gręboszowie dotychczas sprawującą władze Krystynę Świętek zastąpi Krzysztof Gil. Młody kandydat PiS według nieoficjalnych wyników otrzymał około 60% głosów poparcia mieszkańców. W Radgoszczy z Jerzym Bączkiem wygrał dotychczasowy wójt, Marek Lupa.

W drugiej turze rozstrzygną się losy włodarza gminy Szczucin. W drugiej turze zmierzą się obecny Andrzej Gorzkowicz i sprawujący władze do 2014 roku Jan Sipior. Ten drugi według nieoficjalnych wyników w pierwszym głosowaniu otrzymał od swojego kontrkandydata o blisko tysiąc głosów więcej.

Według nieoficjalnych informacji, w Bochni o tym, kto będzie rządził przez najbliższe pięć lat, zdecyduje druga tura. Najbliżej niej są kandydat PiS Krzysztof Kokoszka oraz dotychczasowy burmistrz Stefan Kolawiński. Pierwszy uzyskał – to nieoficjalne wyniki – ponad 40% poparcia, a drugi blisko 35%. Trzeci był Jerzy Lysy, otrzymał on niecałe 20% głosów poparcia, zaś kandydat Kukiz’15 Artur Gondek ponad 6%.

W gminie Drwinia kolejne pięć lat władze sprawować będzie Jan Pająk, który pokonał Mirosława Siudaka. W Nowym Wiśniczu dotychczasowa burmistrz Małgorzata Więckowska z blisko 70% poparcia pokonała Renatę Kierepkę. W gminie Łapanów dojdzie do drugiej tury z udziałem dotychczasowego wójta Roberta Roja i jego kontrkandydata Andrzeja Śliwy.

W Pilźnie, także nieoficjalnie, wybory na burmistrza wygrała Ewa Gołębiowska.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN