Trwa naśnieżanie stoków narciarskich

27.11.2020

Palenica i Jaworzyna Krynicka zaczynają już śnieżenie stoków. Wyciągi mają ruszyć lada dzień, a na stokach będą dostępne tym razem także slalom z indywidualnym pomiarem czasu. W tych miejscach narciarze będą mogli sprawdzić swoje możliwości. Jak wygląda naśnieżanie w tych regionach? 

– Ośrodek PKL Palenica w Szczawnicy zaczął śnieżenie od sportowej trasy Palenica I i Polany Szafranówki. W sezonie zimowym narciarze na Palenicy będą mogli skorzystać ze slalomu z indywidualnym pomiarem czasu. Czynna będzie kolej krzesełkowa, wyciągi orczykowe i trasy narciarskie, zarówno dla rodzin, początkujących narciarzy jak i zawodników trenujących wyczynowo – informuje Marta Lewkowicz, z biura prasowego PKL.

Jeśli chodzi o Jaworzynę Krynicką ma ona udostępnić m.in. 10 kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności. W tym roku możliwe będzie tu jednak też szkolenie najmłodszych i początkujących narciarzy w innym miejscu. – Przy dolnej stacji kolei gondolowej otwarty zostanie tzw. wyciąg taśmowy, który ma ułatwić dzieciom korzystanie z tras – dodaje biuro prasowe.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN