Senator Kogut z zarzutami – grozi mu nawet 12 lat więzienia

25.01.2018

W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zakończyło się przesłuchanie Stanisława Koguta. Polityk był wezwany w charakterze podejrzanego o popełnienie trzech przestępstw korupcyjnych. Senator usłyszał dziś prokuratorskie zarzuty, zastosowano wobec niego również środki zapobiegawcze.

Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec senatora wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w wysokości miliona złotych – tłumaczy Waldemar Łubniewski z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Jak informowaliśmy wcześniej, Stanisław Kogut stawił się na wezwanie Prokuratury Regionalnej w Katowicach.  Decyzję o przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów podjęto w poniedziałek.

Prokurator przedstawił senatorowi trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym – tłumaczy Waldemar Łubniewski z Prokuratury Regionalnej w Katowicach. – Z uwagi na dobro tej sprawy nie chciałbym wypowiadać się szerzej na ten temat – dodaje.

Sądecki polityk, złożył również obszerne wyjaśnienia. Prokurator nie mógł jednak zatrzymać senatora, ponieważ nie zgodzili się na to senatorowie.

Senat nie wyraził zgody na zatrzymanie i aresztowanie senatora ale mamy możliwość zastosować wobec senatora wolnościowe środki zapobiegawcze. Po przesłuchaniu prokurator podejmie w tym zakresie stosowną decyzję – zaznaczył Waldemar Łubniewski.

Stanisław Kogut w dalszym ciągu utrzymuje, że jest niewinny. Więcej o tym możecie przeczytać w oświadczeniu wystosowanym przez polityka.

Stanisław Kogut prosi o postawienie mu zarzutów – oświadczenie senatora

Posłuchaj:
Waldemar Łubniewski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN