Trwa wielkie świętowanie – Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych obchodzi jubileusz 140 lat istnienia

27.05.2022

Spotkanie pokoleń, powitania po latach i ‘portret szkoły’ utworzony ze zdjęć uczniów i nauczycieli – najstarsza szkoła ogrodnicza w Polsce świętuje swój wyjątkowy jubileusz.

Uczniowie ‘ogrodnika’ zgodnie podkreślają, że ich szkoła jest wyjątkowa, choć w różnych aspektach postrzegają jej wyjątkowość.

– Moja szkoła jest bardzo rozwojową szkołą. Dzięki niej mogłam rozwinąć swoje umiejętności, byłam na praktykach zagranicznych i dzięki temu mam możliwość pracować za granicą. – Ja bardzo lubię moją szkołę ze względu na to, że z ludźmi, z którymi nigdy nie rozmawiałem, człowiek zaczyna się przyjaźnić. – Za to, że jest całkiem fajna atmosfera i że można wychodzić na przerwach na pole. – Nasz sklepik ma niekonwencjonalną nazwę: ‘Mini Gemini’. Genialne, naprawdę! – Nie każdy może się uczyć w pałacu książęcym. Panuje tu super atmosfera! Piękny park, ogród, fontanna, piękne widoki z okien!

Uroczyste świętowanie rozpoczęło się o godz. 11 Mszą św. odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej przy ul. Gumniskiej. Po niej rozpoczęła się Gala Jubileuszowa w Hali Gumniskiej, na której spotkali się byli i obecni nauczyciele oraz uczniowie szkoły i zaproszeni goście.

Około godziny 15:30 w budynku szkoły zostanie uroczyście umieszczona kapsuła czasu, dla której wybrano nietypowe miejsce – metalową kulę, będącą elementem zabytkowego żyrandola.

Od godz. 16 goście będą bawić się na Jubileuszowym Pikniku w parku Sanguszków, w którym mieści się zabytkowy pałac, będący siedzibą szkoły.

Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN