Trwa XI Miasteczko Modlitewne

01.08.2020

‘Przyjdź i zajmij miejsce swe’ – pod takim hasłem odbywa XI Miasteczko Modlitewne w Zabawie k. Tarnowa. 

Jak co roku młodzi będą uczestniczyć w nabożeństwach i konferencjach tematycznych, a 2 sierpnia wezmą udział w tradycyjnych obchodach urodzin bł. Karoliny przy zabawskim Sankturarium.

– To wyjątkowe miejsce dla bł. Karoliny – mówi ojciec duchowny Miasteczka Modlitewnego ks. Stanisław Kłyś.

– Tu jest miejsce szczególne ponieważ bł. Karolina tutaj żyła i tutaj dawała wspaniałe świadectwo o kościele i swojej wiary w Jezusa i tutaj młodzi ludzie odszukują drogę czystości i przywiązania do tego co w życiu piękne i najbardziej wartościowe. Do takich rzeczy, które warto bronić życiem. Staramy się rozmadlać, a w tym roku jakoś szczególnie chcemy dziękować Panu Bogu za Jego obecność w Eucharystii.

W tym roku skorzystają również z warsztatów tematycznych – z pierwszej pomocy, tańca, kaligrafii, języka migowego, czy wodzirejskich –  mówi Paweł Ryndak, burmistrz Miasteczka Modlitewnego.

– W związku z pandemią musieliśmy skrócić to spotkanie, ale ufamy, że krótkie, ale owocne dwa dni przyniosą błogosławione owoce. Taką nowością podczas tegorocznego Miasteczka będą warsztaty. Chcieliśmy zaproponować młodym, oprócz nabrania sił duchowych, również coś, co wykracza poza sferę duchową. Wymyśliliśmy warsztaty, które przydadzą im się później w codziennym życiu. Chcemy, żeby to było takie preludium do przyszłorocznego, daj Boże, 7-dniowego Miasteczka Modlitewnego, podczas którego będą mogli nabrać już więcej warsztatu.

W sobotę do Zabawy k.Tarnowa na dwudniowe rekolekcje z bł. Karoliną przyjechała rekordowa liczba ludzi z całej Polski, między innymi z Warszawy, Rzeszowa, Gdańska, Krakowa czy Śląska.

– Główny cel to spotkanie z Bogiem – mówili obecni na wydarzeniu młodzi ludzie.

– Chciałam pogłębić swoją wiarę i poznać nowe, ciekawe osoby – Na pierwszym miejscu jest oczywiście ta chęć modlitwy i spędzania czasu z Panem Bogiem. Myślę, że to fajna możliwość, aby wyrwać się z domu i gdzieś na świeżym powietrzu pobyć z innymi – Przyjechałam tutaj bo chciałam też trochę odpocząć i w pewnym sensie wzbogacić swoje życie duchowe, które ostatnio jest kiepskie że tak powiem. Dlatego myślę , że to jest super okazja, żeby zastanowić się też trochę nad swoim życiem.

Miasteczko Modlitewne to spotkanie rekolekcyjne pod namiotami organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa. Po raz pierwszy odbyło się w 2010 r.

Jest to inicjatywa zainspirowana życiem i świadectwem życia bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy, która zginęła w trakcie I wojny światowej, broniąc heroicznie swej godności i honoru, gdy została zaatakowana przez rosyjskiego żołnierza. Jan Paweł II beatyfikował Karolinę Kózkównę 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie.

Posłuchaj:
Paweł Ryndak
ks. Stanisław Kłyś
Uczestnicy
Bartek Ziaja, Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN