Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny z Żurowej, której spłonął dom

21.01.2021

Jak informowaliśmy, w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru domu w Żurowej, w wyniku którego rodzina Ciomborów straciła dorobek swojego życia. Gmina Szerzyny wspólnie z Parafią z Żurowej rozpoczęła właśnie zbiórkę pieniędzy na odbudowę budynku, w którym zamieszka rodzina.

Urząd Gminy Szerzyny uruchomił rachunek bankowy, na który mieszkańcy, czy też ludzi dobrej woli mogą dokonywać wpłat pieniężnych. Środki, które zostaną zebrane przekażemy rodzinie i wspólnie z nią zdecydujemy o ich wykorzystaniu na odbudowę domu. Drugą formą pomocy, będzie możliwość dokonywania wpłat na portalu zrzutka.pl – mówi wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

Jak zapewnia wójt, gmina włączy się w odbudowę domu. W najbliższym czasie ma zostać uzgodniony projekt nowego budynku, a także jego lokalizacja. Obecnie poszkodowani mają zapewniony dach nad głową u najbliższej rodziny. Pomoc finansową w postaci zasiłku losowego ma zapewnić też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Datki można wpłacać na rachunek bankowy, numer konta: Bank Spółdzielczy w Pilźnie o/Szerzyny nr 54 9477 1011 0051 5490 2000 0490.

Posłuchaj:
Grzegorz Gotfryd
Bartek Ziaja, fot. FB/Grzegorz Gotfryd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Robert Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN