Trwają inwestycje drogowe w powiecie dąbrowskim

14.10.2020

Zakończono kolejną część inwestycji drogowych w powiecie dąbrowskim. Starostwo zapowiada kolejne jeszcze w tym roku.

Bardzo ważna inwestycja dla powiatu dąbrowskiego, która czekała na realizację od kilku lat, to jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Olesno, ulica Leśna – mówi Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski. – To jest odcinek długości około kilometra. To zadanie zostało ukończone trochę wcześniej, ponieważ termin realizacji jest do końca października. Tutaj poziom tej inwestycji to było 2,3 mln złotych. Poza tym zrealizowaliśmy kilka ważnych inwestycji dotyczących poprawy bezpieczeństwa, mam na myśli budowę chodników.

Nowe chodniki oddano do użytku w Gruszowie Wielkim, a w najbliższym czasie zostanie zakończona podobna inwestycja w Swarzowie. Ponadto obecnie trwają prace nad powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej w Oleśnie. W tym roku powstaną jeszcze nowe chodniki w Gręboszowie oraz zostanie wyremontowana droga powiatowa w Woli Mędrzechowskiej.

Otwarto również przetarg na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Bolesław.

Starostwo planuje w przyszłym roku przeprowadzić kilka dużych inwestycji, w ramach których zostaną przebudowane drogi powiatowe – w miejscowości Nieczajna Górna oraz w Dąbrowie Tarnowskiej, od ulicy Kościelnej w kierunku Szarwarku.

Powiat dąbrowski na wszystkie tegoroczne inwestycje drogowe, łącznie z budową, oddanego już do użytku, ronda w Radgoszczy wydał około 2,5 mln złotych z własnego budżetu. Inwestycje zrealizowano również dzięki wsparciu poszczególnych gmin oraz dofinansowaniom ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Posłuchaj:
Lesław Wieczorek
Wydawca, Paweł Kawik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN