Trwają ostatnie przygotowania szkół przed pierwszym, wrześniowym dzwonkiem

28.08.2020

Głównie polegają na zachowaniu wszystkich sanitarnych wytycznych.

Szkoły są przygotowane na przyjęcie dzieci, łącznie ze żłobkiem i przedszkolami. Zaopatrzyliśmy placówki w płyn do dezynfekcji, są tez termometry. Trwają także ostatnie prace przy tworzeniu procedur szkolnych w czasie pandemii – mówi Maciej Małozięć, wiceburmistrz Dębicy.

Według wytycznych Ministra Edukacji, dzieci nie będą musiały w szkole nosić maseczek. Jak jednak rekomenduje Podkarpacki Sanepid warto, aby uczniowie na lekcjach mieli przyłbice.

Jak jednak tłumaczą dyrektorzy szkół, takie instrukcje nie są łatwe do realizacji.

Jeżeli nam ktoś te przyłbice zafunduje, to pewnie będziemy w nich chodzić, bo jedno jest pewne szkół nie stać, aby je kupić dla wszystkich uczniów z własnych pieniędzy – mówi Paweł Adamek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

Rekomendacje sanepidu także z dystansem przyjmują rodzice.

Nie wiem czy to jest dobry pomysł i czy to w ogóle coś da, aby dzieci chodziły w przyłbicach, ale sfinansować je powinno państwo a nie dyrektorzy szkół – uważa jeden z rodziców. – Jeśli trzeba, to może dzieci się przyzwyczają – dodaje kobieta.

Ostateczne informację w sprawie nowego roku szkolnego dyrektorzy poznają w poniedziałek podczas wideokonferencji z Podkarpackim Kuratorem Oświaty.

Posłuchaj:
Maciej Małozięć
Paweł Adamek
Rodzice
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN