Tragiczny finał poszukiwań. Ciało obywatelki Niemiec znaleziono w Tatrach Wysokich

02.09.2021

Tragiczny finał poszukiwań kobiety, która zaginęła w górach i wczoraj wieczorem telefonowała z prośbą o pomoc do polskich służb. Ciało turystki z Niemiec odnalazł przypadkowy turysta na przełęczy Rohatka, w Tatrach Wysokich na Słowacji.

Informacje potwierdza Krzysztof Waksmundzki z zakopiańskiej policji, która od rana razem z ratownikami TOPR, poszukiwała zaginionej.

Jak mówi, najprawdopodobniej kobieta zmarła w skutek odniesionego urazu, ale ostateczną przyczynę jej śmierci potwierdzi sekcja zwłok.

Była zakwaterowana z 31 sierpnia na 1 września w jednym ze schronisk na Słowacji. Wczoraj udała się w Tatry Wysoki, a dzisiaj niestety odnaleziono Jej ciało. Posiadała uraz, który najprawdopodobniej powstał w wyniku upadku z wysokości.

Sygnał ratunkowy od kobiety odebrano wczoraj, najpierw z rejonu Gołkowic pod Starym Sączem, dlatego do akcji poszukiwawczej, przystąpili najpierw ratownicy w Krynickiej Grupy GOPR.

Po kolejnym, nocnym logowaniu telefonu kobiety, które wskazywało na okolice Białki Tatrzańskiej, do poszukiwań przystąpiła Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem, wraz z ratownikami TOPR-u.

 

 

Posłuchaj:
Krzysztof Waksmundzki
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN