Trwają prace wykończeniowe w nowo powstałej bibliotece w Przysietnicy

30.12.2020

Mam nadzieję, że w drugiej połowie stycznia mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej biblioteki – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Poza możliwością wypożyczenia książek, w budynku atrakcje znajdą także najmłodsi czytelnicy. Będą mogli czytać i przeglądać ciekawe książki, ale też bawić się specjalnej sali.

– Pandemia się niedługo skończy, mamy taką nadzieję. Będziemy wtedy rzeczywiście w pełni z tej nowej infrastruktury korzystać. A póki co, niestety zostaje wypożyczanie książek i podglądanie jak to wygląda i planowanie co tam będziemy w niedalekiej przyszłości mogli robić, jakie pomysły jakie projektu realizować. I tam będzie można się zaszyć w ciszy w spokojnym miejscu na wygodnej pufie, na przykład i czytać ulubioną lekturę – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza

Budynek biblioteki ma prawie 400 metrów kwadratowych powierzchni. Powstała ona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Koszt dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego tego obiektu to 1,7 mln złotych.

Posłuchaj:
Jacek Lelek
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN