Trwają przygotowania na tarnowskich nekropoliach

19.10.2020

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym na Cmentarzach Komunalnych w Tarnowie trwają prace porządkowe związane głównie z uprzątnięciem liści z grobów i alejek, czy sprawdzaniem oświetlenia.

Jak mówi Maria Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie, prace są kontynuowane, ponieważ pomimo włączenia miasta Tarnowa do czerwonej strefy, nie ma żadnych szczegółowych wytycznych co do funkcjonowania samych nekropolii.

Wciąż czekamy na konkretne decyzje premiera – mówi Maria Wójcik. – W tej chwili jesteśmy przygotowani do tego, i nawet optujemy za tym, żeby było jak co roku, kiedy mieliśmy otwarte cmentarze całodobowo. Jeśli nie będzie żadnych zmian w rozporządzeniu, to myślę, że zostawimy je otwarte już od czwartku, żeby ten ruch się troszeczkę przeniósł.

Od soboty, 17 października w strefie czerwonej obowiązywać będzie między innymi limit max. 1 osoby na 7 m2 podczas uroczystości religijnych oraz max. 10 osób na zgromadzeniach publicznych.

Jeszcze w kwietniu po rządowym rozporządzeniu w czasie tzw. lockdownu na okres około dwóch tygodni zamknięto większość cmentarzy komunalnych i parafialnych w Polsce.

Obecnie Ministerstwo Zdrowia nie przedstawiło jeszcze strategii dotyczącej funkcjonowania nekropolii na dzień Wszystkich Świętych.

Posłuchaj:
Maria Wójcik
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN