Polskie Koleje Linowej prowadzą remonty i przeglądy techniczne

16.11.2020

Pogoda w ostatnich dniach dopisuje, ale wybierając się w góry, turyści powinni pamiętać, że jesień to sezon remontów i przeglądów technicznych górskich kolejek przed sezonem zimowym. Problemem mogą być też zmienne warunki atmosferyczne, które nie zawsze pozwalają uruchomić daną kolejkę.

Obecnie trwa modernizacja stacji kolei krzesełkowej na Palenicę w Szczawnicy. Będzie ona trwała do 27 grudnia. Jeśli wybieramy się w góry w okolice Krynicy to tylko pieszo lub rowerem, bo kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką przechodzi obecnie miesięczny remont, który trwać ma do końca listopada, natomiast na Górze Parkowej trwa generalny remont górnej stacji kolej linowo-terenowej. Mimo, że będzie ona unowocześniona to zachowa stylizację z lat 60-tych.

Mimo, że przegląd techniczny kolei linowej na Kasprowy Wierch już się zakończył, to trzeba na bieżąco sprawdzać informacje, bo na przykład dziś jest ona nieczynna z powodu silnego wiatru jaki panuje w Tatrach. Bez problemów wyjechać możemy za to koleją linowo-terenową na Gubałówkę, skąd możemy oglądać piękną tatrzańską panoramę.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN