Trwają zapisy na rejs jachtem do Panamy na Światowe Dni Młodzieży

09.01.2018

Pokonają jachtem tysiące mil morskich, żeby dotrzeć na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. To pomysł Sądecko-Podhalańskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Na razie trwa kompletowanie załogi – tłumaczy Kazimierz Kudlik, kurator projektu.

Zależy nam na tym, żeby to była młodzież pełnoletnia. Mamy już pierwsze zgłoszenia, świadczące o tym że są to ludzie, którzy mają uprawnienia żeglarskie. Takich osób nam głównie potrzeba – dodaje.

Rejs został podzielony na 11 etapów. Na każdym z nich załoga będzie liczyć maksymalnie 10 osób. Trzeba się śpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona i decyduje elektroniczna kolejność zgłoszeń.

Każdy może wziąć udział w podróży, nawet osoby, które nigdy wcześniej nie płynęły jachtem. Dzięki takiej podróży mogą zdobyć cenne doświadczenie.

Jest to rejs szkoleniowy i stażowy. Dla tych, którzy mają uprawnienia żeglarskie, będzie to kolejne doświadczenie. Ci którzy ich nie mają, mogą zdobyć podstawowe umiejętności i przygotować się, aby kiedyś te uprawnienia zdobyć – tłumaczy Kazimierz Kudlik. – Na jachcie jesteśmy zdani sami na siebie. Cała załoga uczestniczy we wszystkim, co się dzieje na pokładzie. To nie tylko żegluga, ale również sprawy porządkowe takie jak obsługa żagli czy przygotowanie posiłków – dodaje.

Jacht o nazwie ”Dunajec” wypłynie w 5-miesięczną podróż 25 sierpnia z portu w Gdyni.

Radio RDN Nowy Sącz patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Kazimierz Kudlik
Wydawca, fot. spozz.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN