– Czasami trzeba przeżyć kryzys, żeby wyjść na prostą – przekonuje członek Rady PWSZ

10.10.2019

Krzysztof Głomb komentuje w ten sposób działanie części rady największej tarnowskiej uczelni.

Jak wiecie z Wiadomości RDN, kilka dni temu wydała ona oświadczenie, w którym zarzuca Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, że statut uczelni jest niezgodny z prawem.

Są też zastrzeżenia do jego przestrzegania, ale też do samej pracy Jadwigi Laski. Zwrócili się w tej sprawie do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o pilną interwencję. Krzysztof Głomb przyznaje, że Rada Uczelni chce osiągnąć określone cele.

– Po pierwsze doprowadzenie szkoły do stanu zgodności z prawem. Chcemy, aby te akty prawne, które zostały wydane z naruszeniem prawa, żeby statut był zgodny z prawem, bo jest to konstytucja uczelni. Chcemy także doprowadzić do tego, aby osoba, która kieruje uczelnią, była bardziej obecna w szkole.

Studenci PWSZ w Tarnowie o zamieszaniu wokół uczelni dowiedzieli się z mediów. Pytani o opinię, nie chcieli za bardzo komentować sprawy.

– Coś było na stronie internetowej, ale nie bardzo się tym interesowałam – przyznaje jedna ze studentek pielęgniarstwa. Jak mówi kolejny student – Myślę, że są to przejściowe problemy, które na pewno zostaną rozwiązane w taki sposób, żeby ani Rektor ani studenci nie byli poszkodowani.

Rada Uczelni czeka na konkretny krok ze strony Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Tymczasem Rektor PWSZ w Tanowie, Jadwiga Laska, przekonuje, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

W kuluarach pojawiają się komentarze, że cała sprawa ma też polityczne tło.

Posłuchaj:
Krzysztof Głomb
Studenci
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN