Tuchów. Dzielą się świętami z seniorami, niepełnosprawnymi i bezdomnymi

29.03.2021

Akcję “Podziel się świętami” prowadzą Szkoła Podstawowa w Tuchowie, Towarzystwo Miłośników Tuchowa i Młodzieżowa Rada Gminy.

Zbiórka produktów spożywczych oraz bielizny męskiej prowadzona jest w Szkole Podstawowej w Tuchowie, Szkole Podstawowej w Siedliskach Tuchowskich i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tuchowie.

Produkty spożywcze trafią do 26 osób potrzebujących z terenu gminy Tuchów. Natomiast bielizna zostanie przekazana do bezdomnych podopiecznych krakowskiego Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Zbieramy prowiant z długim terminem ważności, można się podzielić również świeżymi produktami – w piątek przed samymi Świętami można przynieść do nas ciasta, sałatki czy wędliny. Także firmy zaoferowały się, że nam taki prowiant przekażą. Obdarujemy nim seniorów z gminy Tuchów oraz potrzebujących niepełnosprawnych ze stowarzyszenia Nadzieja. Zbiórka trwa, nasze dzieci, młodzież szkolna i rodzice przynoszą dużo artykułów spożywczych, podobnie mieszkańcy Tuchowa, więc jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Justyna Jaworska – Lipka, anglistka z SP w Tuchowie.

Długoterminowe produkty spożywcze można przynosić jeszcze do środy (31 marca).

Zbiórka bielizny męskiej będzie prowadzona także po Świętach Wielkanocnych.

Posłuchaj:
Justyna Jaworska - Lipka
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN