W Tuchowie powstała pierwsza młodzieżowa gazeta “Na moje oko”

14.08.2020

To owoc dziennikarskich doświadczeń młodzieży, która bierze udział w programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności “Równe szanse” 2019.

Działania w ramach tego programu były przeróżne, to były spotkania z dziennikarzami, wyjazdy do stacji telewizyjnych i radiowych, ale też takie odkrywanie zawodu dziennikarskiego czy reporterskiego. Efektem realizacji tego projektu, jak sam tytuł wskazuje ‘Na moje oko. Stwórzmy własne medium oddziaływania”, było powstanie, zredagowanie, opracowanie i wydanie gazety, na którą pomysł będzie mieć młodzież, inspirowana oczywiście wcześniej tymi działaniami, spotkaniami w przeróżnych mediach – mówi Janusz Kowalski, dyrektor Domu Kultury w Tuchowie.

Jak dodaje dyrektor, młodzież sama wybierała tematy, wśród których znalazły się między innymi “Pod płaszczem koronawirusa”, “Terrarystyka. To może coś dla ciebie?”, czy “Albumy muzyczne 2020”. W trakcie redakcji młodzi przeprowadzili także sondę wśród mieszańców Tuchowa.

Pierwszy numer gazety trafił we wtorek do rąk tuchowian. Nakład 300 egzemplarzy rozszedł się jeszcze tego samego dnia. Janusz Kowalski zapowiada, że wydawanie gazety będzie kontynuowane.

Gazeta jest też dostępna on-line na stronie Domu Kultury w Tuchowie.

Posłuchaj:
Janusz Kowalski
Anna Szczepanek, fot. Dom Kultury w Tuchowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN